Jak stworzyć ruchomy baner w Internecie?

W dzisiejszym świecie Internetu niektóre portale internetowe same w sobie wyglądają jak jeden wielki baner, tyle znajduje się na nich treści reklamowych, właśnie w postaci tego typu formy reklamowej. Banery mają jednak swoje wady, o których trzeba pamiętać, jeśli decydujemy się na reklamę tego typu. Przede wszystkim najlepiej nie korzystać z pomysłów innych, lecz zlecić fachowcom stworzenie własnego, unikatowego banera.

Cena takiej usługi może być różna i uwarunkowana jest tym, jakie doświadczenie posiada wykonująca firma, oraz jaką może poszczycić się marką. Studenci potrafią tego typu prace wykonać za przysłowiowe drobniaki, zaś w poważnych studiach reklamy internetowe baner kosztuje kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym w obecnym okresie istnej inwazji reklam wszelkiego typu baner musi przyciągać widza. Najlepiej żeby nie tylko był animowany, lecz po najechaniu na niego kursorem, by animacja ożywała, zmieniała się, współgrała z kontrolerem myszki, lub też, co ostatnio bardzo popularne, by baner rozrastał się do coraz większych rozmiarów po najechani na niego.

Banery na stronach internetowych

Bez tych cech baner nie przykuje uwagi odpowiedniej ilości ludzi i zainwestowane pieniądze nie zwrócą się. Z drugiej jednak strony nie wolno, aby baner w pewnym sensie osaczał użytkownika, ponieważ wykształciła się tendencja do ogromnej niechęci skierowanej właśnie w kierunku agresywnych reklam. Na pocieszenie należy jasno stwierdzić, że to nie klient, tylko firma wykonująca baner musi pamiętać o wszystkich tych mankamentach, ponieważ jej zadaniem jest nie tylko wykonać swą prace od strony technicznej, lecz również sprawić, by jakość merytoryczna takiej reklamy była proporcjonalna do ceny.